Menü
Sepetim
100 TL ve ÜZERİ KARGO BEDAVA!

İade Politikası

• Tüketici Kanunu’na göre, “Cayma Hakkı” ürün tesliminden itibaren 14 (on dört) gündür. Bu süre içerisinde aşağıda belirtilen iade koşullarını sağlamak kaydıyla ücret iade talebinde bulunabilirsiniz.
• Satılan ürününün iade olarak geri alınabilmesi için öncelikle iade formu doldurulmalıdır. Hesabınıza giriş yaparak ürünün yanındaki iade ikonuna tıklayarak o ürün için iade talebinde bulunabilirsiniz. İade formu onaylandığı takdirde iade işlemleri başlatılır ve ücret iadesi yapılır..
• Sipariş edilenden ve/veya fotoğraf ve ürün detaylarında belirtilen özelliklerden (renk, boyut, hacim vb.) farklı gönderilen, hatalı/kusurlu ürün değişimlerinde kargo gönderi ücreti firmamıza aittir. Ürünün beğenilmemesi (kalite, renk, boyut, hacim vb.) veya keyfi iade durumlarında kargo ücreti alıcıya (müşteri) aittir.
• Ürünlerlerin montajı, kurulması ile ilgili sorun yaşadığınızda veya eksik parça olduğunu düşündüğünüz durumlarda müşteri hizmetlerini arayabilir veya info@harcasana.com adresine e-posta ile destek talebi gönderebilirsiniz. Bu durumda size doğrudan yardımcı olabilir veya ilgili firmaya yardımcı olması için yönlendirebiliriz.
• İade etmek istediğiniz ürünlerin, orijinal ambalajlarında, tüm içeriği ile birlikte eksiksiz olarak, fiziksel açıdan hiçbir hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.
• İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte faturasının (tüm nüshalar) da mutlaka gönderilmesi gerekmektedir. Faturası ile gönderilmeyen ürün/ürünler için iade işlemi yapılmamaktadır.
• Ürün orijinal ambalajının zedelenmiş olması durumlarında ürünün tekrar satışa sunulabilir olması koşulu aranır.
• Ürünü teslim aldığınız şekliyle iade etmeniz gerekmektedir. Orijinal kutu üzerine etiket (kargo vb.) yapıştırılmış ve koli bandı (yazılı, logolu) ile bantlanmış, orijinal ürün ambalajından farklı ambalaj ve/veya kutu ile gönderilen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
• Kişiye özel üretimi, kesimi veya boyaması yapılan ürünler, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler ve tek kullanımlık ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
• Firma adına fatura edilen ürünlerin iadesinde yasal zorunluluk gereği iade faturası şartı aranmaktadır.
• Siparişinize uygulanmış olan ücretsiz kargo, indirimli kargo ve/veya kupon bedel(ler)i iade edilen ürün(ler) tutarı toplamı hesaplanarak sipariş toplam tutarının altına indiği takdirde iade tutarından düşülmektedir.


KUSURLU ÜRÜNLERİN İADE EDİLMESİ
• Siparişleriniz kargo firmasına teslim edilmeden önce mutlaka kontrolden geçmektedir. Buna rağmen ürünlerde herhangi bir kusur olması durumunda iadelerinizi, teslim tarihinden itibaren 30 (otuz) gün içerisinde yapabilirsiniz.
• Ürünlerin hasarlı olarak tarafınıza geldiğinde mutlaka kargo yetkilisine "Hasar Tespit Tutanağı" ile hasarlı ürünleri teslim etmeniz gerekmektedir.
• Ürün firmamıza ulaştığında üretici/dağıtıcı firmaya gönderilir. Üretici/dağıtıcı firma tarafından yapılacak kalite kontrol testi sonucunda kullanımdan kaynaklı bir kusur belirlenmez ise ürün bedeli tarafınıza ödenir, kredi/kupon olarak hesabınıza tanımlanabilir veya isteğinize bağlı olarak başka ürünle değiştirilir.
• Kusurun müşteri/kullanıcı hatasından kaynaklı olması durumunda üretici/dağıtıcı firma tarafından belirlenen onarım bedeli ile onarım yapılır veya fark bedeli alınarak yeni ürün gönderimi yapılabilir.


ÜRÜNLER AMBALAJINDAN HASARLI VE/VEYA EKSİK ÇIKARSA NE YAPMALIYIM?
• Kargo firmasından teslim aldığınız paketi kargo görevlisi eşliğinde açmalısınız. Herhangi bir eksik veya kusur tespit ettiğinizde mutlaka kargo görevlisine "Hasar Tespit Tutanağı” ile hasarlı ürünleri teslim ediniz. Bu tutanak ile müşteri hizmetlerimiz sorununuzu en kısa sürede çözüme ulaştırır.


İADESİ OLMAYAN ÜRÜNLER
• Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik vasfını kaybetmiş, bir başka müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
• İade için gönderdiğiniz ürünün/ürünlerin teknik servis veya üretici/dağıtıcı firma tarafından iade ürün şartlarına uygunluğu incelenir ve gerekli durumda üretici/dağıtıcı firmaya test edilmesi için gönderilebilir. İade talebinizin onaylanmasının ardından, satın alma metoduna göre banka hesabınıza, kredi kartınıza veya kullanmış olduğunuz diğer ödeme kurumuna iade tutarı gönderilmektedir. Ortalama ücret iade süresi iade işlemleri tamamlandıktan/onaylandıktan sonra ortalama 3 iş günüdür.

Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için çerez politikamızı ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.